ABC klimatyzacji

Klimatyzacja stała się powszechnym wyposażeniem samochodu, toteż często spotykamy się z pytaniami dotyczącymi jej użytkowania oraz konserwacji. Po pierwsze należy tu napisać, iż klimatyzacji należy używać przez okrągły rok.

O jej zbawiennym wpływie na nasze samopoczucie podczas letnich upałów nikogo przekonywać nie trzeba. Docenią Państwo natomiast z pewnością możliwość korzystania z klimatyzacji w samochodzie gdy jesienią bądź zimą zaparują szyby.

Naduszenie guzika A/C spowoduje niemal natychmiastowe odparowanie szyb, gdyż klimatyzator absorbuje wilgoć z powietrza. Nie jest też prawdą jakoby nie można włączyć ciepłego strumienia powietrza podczas pracy klimatyzacji. Temperaturę ustawiamy według własnych preferencji.

Regularny przegląd klimatyzacji samochodowej pozwala w komfortowych warunkach podróżować pasażerom samochodu przez cały rok. Należy więc pamiętać o tym, by minimum raz w roku odwiedzić serwis klimatyzacji i odgrzybić układ oraz skontrolować filtr przeciwpyłkowy (w razie potrzeby wymienić), a co dwa lata wymienić czynnik chłodniczy oraz olej. Czynności te wykonywane z powyższą częstotliwością pomogą uniknąć nieprzewidzianych wydatków na naprawy spowodowane zaniedbaniem układu oraz zapobiegną nieprzyjemnym efektom pracy jak np. parowanie szyb czy nieprzyjemny zapach wydobywający się z nawiewów.

Zostaw Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *